S deťmi v kole roka

Kniha o tom, ako byť prírode, v súlade s jej cyklami, s ohľadom na rytmus v nás.

Kniha S deťmi v kole roka

Predstavujeme Vám náš počin z roku 2020, knihu “S Deťmi V Kole Roka”.

KÚPIŤ KNIHU

Knihu napísala naša sprievodkyňa Katka Huranová a ilustrovala ju jedna z maminiek Slávka Lúčna. Je to knižný sprievodca nielen do lesného klubu, ale aj pre učiteľov bežných škôl či rodičov, ktorí chcú čas s deťmi tráviť inak. V prírode, v súlade s jej cyklami, s ohľadom na rytmus v nás. Vysvetľuje podstatu mnohých sviatkov roka, prečo a ako ich dôstojne osláviť v dnešnej dobe. 

Kniha mnoho napovie a vysvetlí.

Knihu si môžete zakúpiť v e-shope nášho vydavateľa – darceky.sk. Kúpou v tomto obchode podporíte autorky knihy, OZ Dúholie a OZ Alter-Nativa, bez korporátov.

Pár slov o autorkách

Katarína Huranová, autorka knihy
Katka je sprievodkyňou v našom lesnom klube. Denne trávi čas s deťmi v tej najlepšej učebni, v prírode. Spoločne zbierajú dary Zeme a pozorujú tú nádheru vôkol nich. Deje sa tak počas celého roka, takmer v každom počasí. Aktivity ktoré popisuje v knižke, denne naozaj zažívajú. Či už hovoríme o ranných kruhoch za zvuku koncovky, alebo príprave slávností v súlade s kolom roka. Spoločne strávené chvíle sa tak stali inšpiráciou pre napísanie knihy.

Slávka Lúčna, autorka ilustrácií
Ani na chvíľu sme nepochybovali, že by knihu mohol ilustrovať niekto iný. Ako sa rodila kniha, postupne prichádzali na svet aj ilustrácie. Plné detailov, popisujú rovnako ako texty, jednotlivé mesiace roka. Ako mamina jedného z našich detí, veľmi dobre precítila atmosféru a vystihla aktivity ktoré popisuje Katka vo svojej knihe.

Výťažok z predaja knihy bude použitý na činnosť lesného klubu Dúholie.